TestDaF

Gutenberg Kulturális Intézet és Nyelviskola, Budapest. Német nyelvvizsga. TestDaF
A Test Deutsch als Fremdsprache azoknak a németet tanulóknak a nyelvvizsgája, akik egy általánosan elismert tanúsítványt szeretnének kapni nyelvtudásukról vagy Németországban szeretnének felsőfokú tanulmányokat folytatni, illetve akik ERASMUS, SOKRATES vagy DAAD ösztöndíjakra pályáznak. A TestDaF vizsga feladatait a TestDaF Intézet dolgozza ki a Gesellschaft für Akademische Studienvorbereitung und Testentwicklung e.V. felügyeletével. A TestDaF vizsgát Hagenben a TestDaF Intézetben központilag javítják és értékelik.

Ki teheti le a TestDaF vizsgát?
  • Azok, akinek egy nemzetközileg elismert bizonyítványra van szüksége német nyelvtudásáról további felsőfokú tanulmányokhoz, kutatómunkához, vagy saját hazájában végzett munkájához.
  • Azok, akinek a nyelvtudása legalább középhaladó szintet érte el.
  • Azok, aki Németországban szeretne felsőfokú tanulmányokat folytatni.
  • Ha a vizsga után nem elégedett teljesítményével és még jobb eredményt szeretne elérni ismételheti a vizsgát.
Melyik TestDaF szintet kell elérni a németországi egyetemi vagy főiskolai tanulmányok megkezdéséhez?
  • A vizsga a tudsszintet 3 szinten méri: TDN 3, TDN 4 és TDN 5-ös szinteken.
  • Azok a vizsgázók, akik elérték legalább a 4-es szintet, bizonyították, hogy nyelvtudásuk megfelelő szintű ahhoz, hogy Németországban felsőfokú tanulmányokat folytassanak.
  • TestDaf szintek a Közös Európai Referenciakeret B2.1 - C1.2 szintjének felelnek meg
Honnan tudhatja meg a vizsga eredményét?
  • A vizsgaközpont, ahol a vizsgát letette, hat-nyolc hét múlva a vizsga letétele után kiküldi Önnek bizonyítványát, mely tartalmazza a vizsga eredményét.
  • A bizonyítvány hátoldalán megtalálja valamennyi vizsgarész értékelési szempontjainak leírását is.
A TestDaf hány részeből áll?
  • Olvasott szöveg értése (3 feladat)
  • Hallott szöveg értése (3 feladat)
  • Íráskészség (1 feladat)
  • Beszédkészség (7 feladat)
A vizsga időtartama (szünetek nélkül): 3 óra 10 perc

Leseverstehen
In diesem Prüfungsteil sollen Sie zeigen, dass Sie Lesetexte, die einen thematischen und sprachlichen Bezug zum Bereich Hochschule haben, verstehen können. Sie sollen Aufgaben bearbeiten, die das Verstehen von Gesamtzusammenhängen und Einzelheiten sowie nicht direkt ausgedrückten Informationen verlangen. Es gibt drei Lesetexte. Diese Texte sind unterschiedlich schwierig, haben unterschiedliche Aufgabentypen und gehören zu verschiedenen Textsorten (Kurztexte aus dem Studienalltag, journalistische Texte und Artikel aus einer Fachzeitschrift).

Hörverstehen
In diesem Prüfungsteil sollen Sie zeigen, dass Sie Hörtexte, die einen thematischen und sprachlichen Bezug zum Bereich Hochschule haben, verstehen können. Es gibt drei Hörtexte: einen Dialog aus dem Alltagsleben an der Hochschule, ein Radio-Interview mit drei bis vier Gesprächsteilnehmenden und einen Vortrag oder Experten-Interview. Diese Texte sind unterschiedlich schwierig und haben unterschiedliche Aufgabentypen. In den Aufgaben geht es um das Verstehen von Gesamtzusammenhängen und Einzelheiten sowie nicht direkt ausgedrückten Informationen.

Schriftlicher Ausdruck

In diesem Prüfungsteil sollen Sie zeigen, dass Sie zu einem bestimmten Thema einen zusammenhängenden und klar aufgebauten Text schreiben können. Im ersten Abschnitt des Textes sollen Sie statistische Daten einer Grafik oder Tabelle beschreiben. Im zweiten Abschnitt des Textes sollen Sie zu einer Diskussionsfrage Stellung nehmen.

Mündlicher Ausdruck

In diesem Prüfungsteil sollen Sie zeigen, dass Sie in verschiedenen Situationen an der Hochschule sprachlich handeln können. Der Prüfungsteil besteht sieben Aufgaben, die unterschiedlich schwierig sind. Hier werden Ihnen unterschiedliche Situationen aus dem deutschen Hochschulleben präsentiert, in denen Sie reagieren sollen: z. B. an einem Gespräch zwischen Studierenden teilnehmen, eine Grafik in einem Seminar beschreiben, zu einem Thema Stellung nehmen oder Hypothesen bilden.Die Aufgaben im Prüfungsteil Mündlicher Ausdruck hören Sie von einer Kassette oder von einer CD. Sie können sie gleichzeitig im Aufgabenheft mitlesen. Ihre Antworten sprechen Sie ebenfalls auf eine Kassette oder CD.